НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Кубок України. Нива (Тернопіль) - Таврія 0:0 (по пен. - 5:6). І все таки свято вдалось ###

Кубок України.

Тернопіль. Міський стадіон.8 100 глядачів (згідно інформації ПФЛ)

Головний арбітр: Шебек, КиївАсистенти: Цимбал, Київ- Литвинов, Луганськ

Нива 0:0 Таврія Паньків, Дурай, Задорожний, Лівіцький, Гринченко, Бугайчук, Ніканович, Грешта, Суспіцин, Саркіс (Лукашук, 75), Кирилов (Драголюк, 82) Тодіч, Першин, Йокшас (Голайдо, 62), Бойко, Ільницький, Маркович, Галюза, Любенович, Ковпак (Кутарба, 72), Гоменюк, Ідахор (Зборовський, 67)Предупреждения: Суспицын 60, Левицкий, 87, Бугайчук, 93 Нереалізований пенальті: Гоменюк 118Серія післяматчевиходинадцятиметрових ударів:Нива 5:6 Таврія Задорожный, Драголюк, Суспицын, Дурай, Гринченко Галюза, Голайдо, Гоменюк, Кутарба, Зборовский, ЛюбеновичНереализованные пенальти: Никанович

Важко пригадати коли матч тернопільської „Ниви” визивав такий ажіотаж у місцевої публіки. На пам’яті автора це було ще за часів виступів команди у Вищій лізі, коли візити команд,які класом були приблизно рівні із сьогоднішнім суперником вважалось як щось таке, що само собою розуміється. Як говориться – починаємо шанувати коли втрачаєм. Після пониження у класі буд-який візит вищолігової команди вважався празником для уболівальників, і цей матч не виключення, а лише яскраве цьому підтвердження – на момент стартового свистка вільні місця на стадіоні були лише у найнезручніших для перегляду місцях.

Зі стартовим свистком вперед команди не понеслись. Перший і єдиний по справжньому небезпечний момент виник вже під завісу тайму – Гоменюк небепечно пробивав з кута воротарського майданчика – Паньків на місці.

З початку другого тайму ініціативу цілком і повністю перехопили гості – спершу небезпечний простріл з правого флангу Ковпака мало не призвів до пожару в воротарському майданчику Ниви – Паньків не без проблем накрив м’яч. Кількома хвилинами згодом біля воріт господарів був призначений штрафний удар, метрів за 25 від воріт. Під поперечину пробивав Любеновіч, і знову у відчайдушному стрибку кіпер тернополян кінчиками пальців перевів небезпеку на кутовий.

Через десять хвилин привід нервувати появився в уболівальників „Таврії” – зі штрафного, метрів з 30 пробивав Дурай – м’яч підступно вдарився об землю, після чого Тодіч все ж зумів зрегувати на відскок.

І все ж таки різниця у фізпідготовці далався взнаки – закінчення тайму в атаках провела „Таврія”, і створила щонайменше дві нагоди розмочити рахунок у матчі – у обох на вістрі атаки опинявся Гоменюк – спершу небезпеку ліквідував Никанович, який в останній момент в підкаті вибив круглого з-під ніг форварда Таврії, а у другому моменті після пожежі у воротарському спільними зусиллями небезпеку ліквідували захисники.

В овертаймі гра вирівнялась, і незважаючи на те, саме в ньому командам випала можливість забити такий жаданий гол – обидва моменти виникли в останній пятихвилинці другого екстратайму. Спершу тернополянин Драголюк опинився віч-на-віч прямо по-центру перед Тодічем, проте умудрився з десяти метрів запустити м’яч вище воріт. А вже у наступній атаці свій момент змарнували гості – боротьбу у штрафному господарів арбітр Шебек розцінив як фол проти кримчанина, і на 120 хвилині призначив одинадцятиметровий. Сам постраждалий взявся виконувати вирок, проте пробив не сильно на техніку, Паньків вгадав напрямок удару і зумів першої спроби зафіксувати сферу. Взагалі про тему суддівства у цьому матчі можна говорити дуже багато – слів хватило би на окремий матеріал, однак тепер вже обговорювати це немає сенсу, адже на підсумковий результат сумнівні рішення рефері, на щастя не вплинули.

Про післяматчеві пенальті багато писати немає сенсу – уболівальники побачили 11 точних, і один удар неточний – вище воріт. Нажаль для господарів антигероєм серії став Андрій Никанович.

Одже „Таврія” йде далі. „Ниві” зовсім трішки не хватило, аби повторити своє досягнення 1998 року, коли команда дойшла до 14 фіналу, де її за рахунок гола на чужому полі зупинив донецький „Металург”

Символічно, що попередня зустріч цих команд до звітної гри стала останньою для „Ниви” у Вищій Лізі. Це було ще у тепер вже далекому 2001 році, після якого тернополяни надовго покинули еліту. Тоді господарі поступились з рахунком 0:2.